Küp Taş Ustası

0 Comments

Küp taş ustası günümüzde nadir bulunan ustalardan dır. Özellikle büyük şehirlerimizde bu ustalara ulaşmak neredeyse imkansızdır. Türkiye’nin güzelim şehirlerinde küp taş ustası olarak bir çok projede çalışarak hizmet vermiş bulunmaktayız. Granit Küp Taş Ustası olarak da bilinen bu ustalar el emeği ve tecrübeleri ile küp taş döşeme işlerinin hakkını vermektedirler. Küp taş döşeme ekibi olarak yurt dışında yer alan çeşitli projelerde de görev yapmış bulunmaktayız. İşlerimiz ve projeler olduğu müddetçe aralıksız bir şekilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

küp taş ustası

Granit Küp Taş ustası olarak doğaya uygun olacak şekilde tercih etmiş olduğumuz dekoratif desenlerimiz bulunmaktadır. Bunar arasında kırlangıç modeli yarım ay modeli ve düz döşeme gibi isimlendirmeler ile birçok işi sonuçlandırmış bulunmaktayız. Granit küp taş uygulamalarını sizlere sunmaktayız. Yapmış olduğumuz tüm desenler genelde küp taş ustalarının fikrinde yürütülmekte ve bazı granit küp taş uygulamaları içinde yer alan projeler kapsamında proje bazlı desenler özel olarak da yaptırılmaktadır. Granit küp taş ustaları öncelikle taşlar konusunda da bilgi sahibi olmalıdır. Kum Çakıl Mıcır gibi özellikle taşlardan yapılma malzeme ile doğal granit taşları ayırt edebilmelidir. Bu konuda en doğru bilgiye ulaşmak için MTA Genel Müdürlüğünden bilgi alabilirlere

Küp Taş Ustası öncelikle granit küp taş döşeme detayı ile beton küp taş ve bazalt küp taş hakkında bilgi sahibi olması ve tecrübeli olması gerekir. Bu uygulamalar ile yapılacak projeye uygun bir maliyet analizi yapılarak küp taş döşeme ustalarımız ile granit küp taş fiyatları hakkında güncelleme yapılarak bir maliyet analizi de çıkarmış olur

Küp Taş Ustası ve İşçilik

Küp Taş Ustası olarak uygulanan projelerden en zor ve dikkat gerektiren işi doğal küp taş döşemesi dir. Bu taşların 6 yüzlü olması ve ustanın anlık kararı ve tecrübesi ile hangi yüzünün dış kısma geleceğine karar verir ve döşeme işlemini hızlıca yerine getirir. Granit küp taş döşeme ustalarımızın projeler üzerinde dikkatlice inceleme yapılarak değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. granit küp taş döşeme ustalığı en az proje kadar değerli olup alınan işin zamanında ve sorunsuz bir şekilde bitirilmesi bizim için çok önemli olup gününde teslim etmenin gururunu yapmaktayız.

Küp Taş Ustası Döşeme Ölçüleri

Granit Küp Taş ölçüleri daha çok belirli standart ölçülerde bulunmaktadır. Genel geçe ölçüler ( 4×6, 6×8 ve 8×10 ebatlarındadır ) bu ölçüler aslında küp taş döşeme ustasının standart ölçüleridir. Zaten bu ölçülerin uyumu çok iyi olduğundan taş ocaklarında piyasaya bu taşlardan üretim yaparak dağıtmaktadırlar. Doğal Küp taşların en büyük özelliği, uzun ömürlü olması, renk değişimi ve buna benzer durumlardan etkilenmemesi, koku yapmaması gibi özelliğinden dolayı en çok tercih edilen küp taşların başında gelmektedir. Bu özelliği ile daha çok belediyelerin yıllar önce döşenen granit küp taşlar tekrardan sökülerek kullanılırlar. Taşların uzun ömürlü olmasının yanında Granit Küp Taş ustalarının da önemi bir o kadar önemlidir. Dolayısı ile küp taş ustasının işçiliğinin ne kadar iyi ise bir o kadar uzun ömürlü olduğu bilinmektedir.

Granit küp taş ustası

  • Granit Küp Taş Ustası döşeme ve işçiliği ne kadar iyi ise bakım gerektirmeyen en çok tercih edilen küp taş olma özelliği taşır ve belirli ölçülere sahip olan küp taşlarıdır.
  • Küp Taş ustası olarak Küp taşların bir takım sabit renklere sahip olduğu bilinmektedir. Sıkça gördüğümüz gri renklerden oluştuğunu kaldırımlar, sahiller ve benzeri yerler üzerinden sıklıkla fark edilmektedirler
  • Granit Küp Taş ebatlarına baktığımız zaman yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi 4×6 , 6×8 ve 8×10 boyutlarında daha çok yapılmaktadır.
  • Granit Küp Taş Ustalarının işçilikleri baz alındığında ilk olarak fark edilen en önemli özelliği döşeme yapısının ince yada kalın dokulu olduğunu anlayabiliriz.
  • Granit Küp Taşlar günümüzde en çok tercih edilen küp taş modeli olduklarından son yıllarda önem kazanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et