Arnavut kaldırım ustası

0 Comments
arnavut taş ustası

Arnavut kaldırım ustası ve taşı iki sınıfa ayrılmaktadır. Bu Arnavut kaldırım taşı satışı ve uygulaması ile birlikte anahtar teslimi olarak iki çeşittir. Granit taşlar olan bu Arnavut kaldırım taşları kaldırım ustalarımızın hünerli ellerinden geçerek uygulama vardır. Arnavut kaldırım taşı satışı ton üzerinden veya uygulamalı m2 üstünden yapılır. Bu Arnavut taşları; kaldırım ve sokaklar dışında, bina dış yollarda, otoparklarda çevresine, süs amaçlı yapıların etrafında, bahçelerde dekor oluşturmak içinde olur. Eski zamanlardan günümüze bir kültürü taşıyan bu taşlar ile ilgili her türlü ayrıntılı bilgi için www.tasdoseme.com’da bulabilirsiniz. Ayrıca arnavut kaldırım ustalarımıza da ulaşabilirsiniz.

Arnavut Taşları Hakkında

Arnavut kaldırımı ustalarının döşediği bu taşlar nehirlerden toplanır düzgün ve oval taşlardır. Bu taşların boyutları genel olarak 5 veya 60 cm arasında değişir. Üstelik alet kullanmadan elle yerleştirilmektedir. Taşların dizilimi genelde kum ile birlikte konulur. Bazen de harç içine de yerleştirilerek döşenir. Bir ömür neredeyse bu taşlar dayanıklıdır kolay kırılmazlar.

Hem Arnavut kaldırım taşı diye bildiğimiz taşlar Granit taşlarıdır.  Ankara, İstanbul, Trabzon,  Antalya, İzmir ve Balıkesir gibi birçok ilimizde çıkmaktadır. Her ilde  uygulama görmek mümkündür. Arnavut kaldırım ustası için 0536 581 62 57 teli arayınız.

Arnavut kaldırım taşı ölçüleri 15x15x17 ebatlarında dır, ancak granit küp taş ve bazalt taşların ile de yapılırlar. Yaygın olarak vardır.   Arnavut kaldırım taşları sağlıklı ve uzun ömürlüdürler. Bu Arnavut kaldırım taşı ocaklardan çıkarılan ve daha sonra dikdörtgen şeklinde düzeltilmiş olan granitten olur. Ayrıca bu taşlar Dikdörtgen blokların (Belçika Blokları olarak adlandırılır) daha sonra sokak yüzeyleri kaplamak için kullanılır.

Arnavut kaldırımı özellikleri

Arnavut kaldırım taşının en önemli özellikleri şunlardır:

 • Zemine Yağmur yağsa bile suların akmasını kolaylaştırır.
 • Oluşan rutubeti emer ve yerler kuru kalır.   
 • Emilim sayesinde suyun ağaç köklerine daha kolay ulaşmasını sağlar.
 • Doğal afet olan Sel durumuna karşı dayanıklıdır.

Yukarıda sayılan nedenlerden ötürü daha çok yağış alan bölgelerde kullanılmaktadır. Üstelik belediye tarafından tercih edilme nedeni kazı çalışmalarında sunduğu kolaylıktır. Üstelik Arnavut kaldırım taşı taşı nostajik bir hava verdiğinden dolayı da, turistik bölgelerde de tercih sebebidir.

Arnavut kaldırım taşı Çeşitleri

Günümüzde son zamanlarda yeni moda olarak Arnavut kaldırım taşı görünümlü parke taşları da üretilmektedir. Ancak doğal olmayan yöntemle de üretilmektedir. Daha çok kum ve beton karışımı yardımıyla yapılan bu parke taşlar seri üretim yapıldığından maliyeti daha da az olmaktadır.

 • Beyaz
 • Gri
 • Kırmız
 • Sarı

Gibi renklerinde olarak 5 farklı renk çeşidi vardır. Fakat Bir düzen ve dekor olarak kullanılabilen bu taşlarla istenilen şekilde desenler yapılarak farklı görüntülerde elde edilebiliyor. Bu saya de okul bahçelerinde, şehir meydanlarında, turistik alanlarda ve gezi yollarında kullanımı yaygındır.

Arnavut Kalırım Ustası Taşı Fiyatları

Arnavut kaldırım taşı fiyatları ve uygulama olarak anahtar teslim fiyatı verilmektedir. Taşların güncel fiyatı hakkında www.tasdoseme.com/iletişim arayarak bilgi alabilirsiniz. Aşağıda belirtilen ebatlarda bulunmaktadır.

Arnavut kaldırım taşları:

 • 4×6
 • 6×8
 • 8×10

Fakat yinde yurıdaki boyutlarda taşlar yaygın ancak yinde de özel kesim taşlar bazen sorulmakdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et