Küp Taşın Yararları

0 Comments

Küp Taşın Önemi

doğal küp taş döşemesi

Doğal küp taş bilindiği üzere metropol şehirlerde sıkça karşımıza çıkmakla birlikte yağmur esnasında herhangi bir su birikintisine sebebiyet vermeksizin yağan yağmurun anında küp taş ile buluşmasında kendiliğinden yer altına geçerek su kaynaklarını da zenginleştirdiği aşikardır. Bu hususla ilgili olarak yağan yağmur suyunun özellikle metropol şehirlerin su kaynaklarına önemli derecede küp taş aracılığı ile büyük katkıları bulunmaktadır. Ayrıca doğal küp taşın güneşten

Küp taş ustalığında göremesek te Dünya’ya yansıyan ultraviyole ışınlarının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmakta olduğu bilinmektedir. Doğal küp taş döşenen sokak cadde veya yollarda fiziksel estetiğin insan ruh sağlığı üzerinde pozitif etkilerinin olduğu, ayrıca görsel bir güzellik kattığı bilinmektedir.

Doğal Küp Taşın İşlevleri

  • Yürüme kolaylığı
  • Estetik görünüm
  • Yeniden kullanılabilirlik
  • Maliyet azlığı
  • Çevreye uyumu
  • Su birikintilerinin önlenmesi
  • Uzun yıllar kullanılabilirlik
  • Su kaybının önlenmesi
  • Enerji tasarrufu
  • Ultraviyole ışınlarının emilmesi/ Yansımasının önlenmesi
doğal taş döşeme

Firmamız olarak ayrıca Granit küp taşlarının işçisi de yine farklıdır belli bir tecrübenin sonunda bu küp taş döşeme işçiliği icra edilir. Bu taşların hızlıca hangi zemine ve istenilen projeye göre döşeneceğine karar verir ve döşeme işlemi başlar. Günümüzde granit küp taşlar konusunda tecrübeli olmayan kaldırım ustaları el atmakla birlikte istenmeyen işçilikler sunulmaktadır.

Bu vesile ile farkımızın olduğunu biliyoruz ve bizimle iletişim kurmanızı bekliyoruz. Sivaslı küp taş ustaları denilince önce küp ocakları ve granit küp taşların geçmiş oluşumlarına bakmak lazımdır. Her taş ocağının belki bin yıllık bir geçmişi vardır. Küp taş ve granit küp taş ile bazalt küp taş hizmeti sunanların tipik olarak yaygın oldukları görülmektedir.

Bu işten kalkınan taş ustalarının genellikle bir şantiyede saha deneyine sahip olması gerekir. Belirli bir kursa katılması veya çırak olarak başlaması gerekir. En iyisi,  granit küp taş işi yapan ustaların yanında çıraklıktan başlayarak devam etmeleri gerekmektedir. Birde Volkanik taş kökenli olan bu taş,  Bazalt küp taşlar  sertlik açısından uygun olan modellerinden  küp taşıparke taşı, döşeme taşı,  kaplama taşı, bordür taşı, oluk taşı, adım taşı ve harpuşta taşı gibi değişik şekillerde  üretilmektedir.   Bu taşlar daha çok   mimari şekillerde ve çevre düzenlemelerinde peyzaj düzenlemelerinde kullanılmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et