Kaldırım Taşı Döşeme

0 Comments
kaldırım taşı döşeme

Kaldırım taşları kilit parke taşı diye de adlandırılırlar ancak aşağıda belirtildiği gibi farklı isimleri de bulunmaktadır. Doğal kaldırım taşı döşeme ustalığında hizmet vermekteyiz.

Kilit Parke Taşı Döşeme

Kilit Parke Taşları kaldırım parke taşı diye de adlandırılırlar ancak aşağıda belirtildiği gibi farklı isimleri de bulunmaktadır.

Belediyeler ve Şehir kültürünün yerleşmesinde, daha güzel, estetiktir. Mekanların elde edilmesinde önemli bir yere sahip olan parke taşları, günümüz modern şehir dokusunun oluşması için olmazsa olmazlar arasında yer almak. Granit Kaldırım Taşı Döşeme Ustalarından oluşan Ekiplerimizle Çoğu Şehirde Peyzaj uygulamalarıyla anahtar teslim işler tamamlamaktayız.

Yıllar önce doğa şartlarına ve ağır yüke dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömürlü olması herkes tarafından bilinen bir şeydir. Daha çok belediyeler ve şehir içi yollarda ve sanayi alanları ve yollarında, araç park alanlarında, ticaret merkezlerinde, fabrika çevreleri ve yoğun çalışmalara maruz kalan taşlar yıllarca bozulmadan kullanabileceğiniz muhtelif renk seçenekleri ile mekanları canlandırır. Bu taşlar Dekoratif zemin kaplama taşları betonun soğuk görüntüsüne renk katan elemanlardır. 

Kaldırım Parke Taşları


• Bu taşar Ekonomiktir. Dayanıklıdırlar, Don ve soğuk havalara karşı dayanımı yüksektir.
• Basitçe uygulanır. Sağlam ve Estetiktir.
• Öncelikle malzeme ile uyum sorunu yoktur
• Farklı desen seçeneği

Parke Taşlarının üretimi nasıldır?


Bu taşlar bilgisayar destekli tam otomatik beton santrallerinde yüksek dayanımlı. Ayrıca sıfır slampa sahip betonun son teknoloji parke makinelerinde yüksek vibrasyonla istenilen şekil ve tipteki kalıplarda preslenerek imal edilirler.

Granit Taşlarının Teknik Özellikleri


• Bu taşların Yüzey aşınmasına karşı direnci 20 cm³/50 cm²
• Bu taşların Su emme oranı %6 (ortalama)
• Taşların Donma çözülme etkisine karşı direnç 1 kg/m²

Montaj ve Uygulaması nasıldır?

  •  Gerçek zemin istenilen eğimde ve belirlenmiş kotta tesviye edilerek gerek görülmesi halinde sıkıştırılır.(silindir, kompaktör vs.)
  • Ayrıca gerekli görülmesi halinde zeminin iyileştirilmesi için 0-63 stabilize malzemesi serilir.
  •  Bu Boşlukların tamamen dolması için 0-16 malzemesi.
  •  Granit Bordür taşları belirlenmiş kotta, tesviye beton harcı ile döşenir.
  • Bu taşlar Prefabrik bordür taşı.
  •  Bu taşlar sıkıştırılmış zemin üze Ayrıca bir görünüme sahip olması için 3-5 cm kalınlığında 0-3 kum serilerek mastar işi. Böylece Bu işlem sayesinde parke taşları döşenmesi için düz bir satıh elde olur. Böylece zemin, beton parke taşı döşeme işlemine hazır halde olur.
  • Genelde Beton parke taşları döşeme işlemine başlanır. Fakat Taşların yerine tam olarak oturmaları için plastik uçlu çekiç ile basınç uygulanarak montaj işlemi şart.
  •  Bu taşları döşeme işlemi bitirildiğinde taşların arasındaki boşlukların dolması için üzerlerine mil kum serilir. Daha sonra yüzey bitirme işleri için taşların üzerinde kompaktör gezdirilerek taşların tam yerleşmeleri sağlanır. Böylece parke taşı alan kullanıma açık halde.

Alanlara Kaldırım Taşı Döşeme

kaldırım taşı döşeme

Begonit, beton küp taş, dikdörtgen taş, kare taş, şapka taşı, sekizgen taş, aşık taşı, çim taşı, antik taş, otantik taş, kare plak taş, dikdörtgen plak taş, şev taşı, bahçe bordürü, çim bordürü, drenaj oluğu, vb. gibi hizmetlerimizde mevcuttur.

Küp taş uygulamaları genellikle dayanıklıdır. Dünyada Küp Taş Uygulamaları estetik ve geleneksel dokuyu koruma amaçlı tercihtendir. Her bölge ve kültürde farklı tasarım yaklaşımları ve kullanım görsel olarak gözlemler. Günümüzde tecrübeli granit küptaş utalarına ulaşmak oldukça zordur. Bu ustalara ulaşmak için küptaş ustası iletişim bölümünden internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca granit küptaş döşeme ustaları sekmesinden de ulaşbilirsiniz. Yine küptaş utaları sosyal medya iletişim ve  youtube kuptaş utaları sekmemizden ulaşbilirsiniz.

Yine Arnavut kaldırım ustaları ve bazalt taş ustaları sekmemizden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm küp taş ustalarına ulaşmak için bizleri arayabilirsiniz. Avrupa da küp taş uygulaması için de makalemizi okuyabilirsiniz. Günümüzde tecrübeli granit küptaş utalarına ulaşmak oldukça zordur. Doğal küp taş uygulamaları için iletişime geçin.  Bu ustalara ulaşmak için küptaş ustası iletişim bölümünden internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca granit küptaş döşeme ustaları sekmesinden de ulaşbilirsiniz. Yine küptaş utaları sosyal medya iletişim ve  youtube kuptaşutaları sekmemizden ulaşbilirsiniz. Yine Arnavut kaldırım ustaları ve bazalt taş ustaları sekmemizden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm küp taş ustalarına ulaşmak için bizleri arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et