Granit Küp Taş

0 Comments
granit küp taşı

Granit küp taş tercih edilmesinin nedenlerinden biride uzun yıllar dayanıklı olmasından geçmektedir. Granit küp taşları uygulamaları halk arasında doğal küp taş döşemesi olarak ad bilinir ve bu taşlar. Fakat Taş ocakları aracılığı ile ve günümüzde teknolojinin gelişmesiyle granit küp taşlar belirli standartlarda üretilmeye ve kırılmaya başlanmıştır. Böylece hizmete sunulmaktadır. Granit taşlar günümüzde bir çok yerde tercih edilen bir taştır. Ayrıca granit küp taşları ise yine caddelerde sağlamlığı ve yıllarca sağlam olarak devam eder. Ancak devam etmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Granit küptaş ustası ve granit küp taşı işçisi aranan ustalar dan olup tercih edilmektedirler. Ayrıca Hal böyle olunca granit küptaş ustası tecrübelerine yenilik katarak kendilerini geliştirmektedirler.


Granit Küp Taşı Tercih Sebepleri

  • Doğal görünüm sağlaması
  • Uzun ömürlü olması
  • Çamurlanma olmaması
  • Bozuk kaldırımlardan su birikintisi nedeniyle su sıçratması olmaması
  • Suyun emilimi ile su birikintilerinin önüne geçilmesi
  • Granit küptaşı altına döşenen taş tozu yada kum ile toprağa doğal döşenmesi
  • Dekoratif şekilleri yapısı ile farklı görünümler ile alternatif çözümler sunması
  • Su geçirgenliği sayesinde kaygan olma ihtimali ortadan kalkar
  • Kaldırım taşlarından araçlar kayar iken granit küp taşı olan rampa yerlerden kayganlık azalır.

Bu sebepler ve daha çok sayamadığımız avantajlarından dolayı granit küp taşı tercihi dünyanın her yerinde tercih edilmektedirler. Granit küp taşların uygulama alanları da saymakla bitmez kaldırımlar, otopark girişleri , özel mülk veya villa bahçe yolları, otel avluları, havuz kenarları, süs havuzu çevresi, tarihi restorasyon yapılan yerler ile daha sayamadığımız birçok alanda kullanılmaktadır. Türkiye de sınırlı yerde bulunan granit küp taşları ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Sınırlı sayıda taş ocaklarından elde edilen granit küptaşlar vardır. Bu hali ile yine mimarlıkta ve çevre düzenlemelerinde belirli bir ölçüde kırılarak üretim yapılmaktadır.

Granit küp taş ustalarının ayrıda kaldırım taşı ustalarından faklı bir yanı vardır. Kaldırım taşlarını düz bir şekilde dizilmesi ve döşenmesi ile işler yapılabilir. Ancak granit küp taşı döşemeleri ise taşın altı 6 yüzlü olması nedeniyle dikkatli ve özenli bir biçimde döşenmesi gerekmektedir.

Granit küp taş uygulamaları tecrübeli işçilik önemlidir. Fakat birlikte yapılan hizmetin kalitesi artmakta ve uzun ömürlü olmaktadır. Böylece Granit küp taşı firması olarak tecrübeli ustalarımız sayesinde anahtar teslim işlerimizi zamanında teslim etmekteyiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et