Granit Küp Taş

0 Comments
granit küp taşı

Granit küp taşı tercih edilmesinin nedenlerinden biride uzun yıllar dayanıklı olmasından geçmektedir. Granit küp taşları uygulamaları halk arasında doğal küp taş döşemesi olarak ad bilinir ve bu taşlar. Taş ocakları aracılığı ile ve günümüzde teknolojinin gelişmesiyle granit küp taşlar belirli standartlarda üretilmeye ve kırılmaya başlanmıştır. Böylece hizmete sunulmaktadır. Granit taşlar günümüzde bir çok yerde tercih edilen bir taştır. Ayrıca granit küp taşları ise yine caddelerde sağlamlığı ve yıllarca sağlam olarak devam etmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Granit küp taş ustası ve granit küp taş işçisi aranan ustalar dan olup tercih edilmektedirler. Hal böyle olunca granit küp taş ustası tecrübelerine yenilik katarak kendilerini geliştirmektedirler.


Granit Küp Taş Tercih Sebepleri

  • Doğal görünüm sağlaması
  • Uzun ömürlü olması
  • Çamurlanma olmaması
  • Bozuk kaldırımlardan su birikintisi nedeniyle su sıçratması olmaması
  • Suyun emilimi ile su birikintilerinin önüne geçilmesi
  • Granit küp taşı altına döşenen taş tozu yada kum ile toprağa doğal döşenmesi
  • Dekoratif şekilleri yapısı ile farklı görünümler ile alternatif çözümler sunması
  • Su geçirgenliği sayesinde kaygan olma ihtimali ortadan kalkar
  • Kaldırım taşlarından araçlar kayar iken granit küp taş olan rampa yerlerden kayganlık azalır.

Bu sebepler ve daha çok sayamadığımız avantajlarından dolayı granit küp taş tercihi dünyanın her yerinde tercih edilmektedirler. Granit küp taşların uygulama alanları da saymakla bitmez kaldırımlar, otopark girişleri , özel mülk veya villa bahçe yolları, otel avluları, havuz kenarları, süs havuzu çevresi, tarihi restorasyon yapılan yerler ile daha sayamadığımız birçok alanda kullanılmaktadır. Türkiye de sınırlı yerde bulunan granit küp taşları ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Sınırlı sayıda taş ocaklarından elde edilen granit küp taşlar çeşitli yine mimarlıkta ve çevre düzenlemelerinde belirli bir ölçüde kırılarak üretim yapılmaktadır.

Granit küp taş ustalarının ayrıda kaldırım taşı ustalarından faklı bir yanı vardır. Kaldırım taşlarını düz bir şekilde dizilmesi ve döşenmesi ile işler yapılabilir ancak granit küp taş döşemeleri ise taşın altı 6 yüzlü olması nedeniyle dikkatli ve özenli bir biçimde döşenmesi gerekmektedir.

Granit küp taş uygulamaları tecrübeli işçilik ile birlikte yapılan hizmetin kalitesi artmakta ve uzun ömürlü olmaktadır. Granit küp taş firması olarak tecrübeli ustalarımız sayesinde anahtar teslim işlerimizi zamanında teslim etmekteyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telefon Et