Granit Taş İşçiliği İstanbul

0 Comments
küp taş işçilik

Granit Küp Taş İşçilik ve Uygulaması

Granit taş işçiliği İstanbul ve çeşitli İllerimizde uzun zamandır hizmet vermekteyiz. Özellikle Granit küp taş işçilik ve uygulamaları proje kapsamında ve peyzaj düzenlemelerindeki planlamaya göre titizlikle yapılmaktadır. Bu yapılan işlemler küp taş döşemesi yapılmadan önce zeminin ayarlaması ve taş tozu veya kum ile alt zeminin düzenlenmesi gerekmektedir. Aksi halde yapılan işçilik yetersiz olur ve küp taş dizme işlemlerinin sağlıksız yapılacağı anlamına gelir. Üstelik taşlar yerine oturmadığı gibi görüntü olarak iyi görünmemektedir. Zaten yapıla işçiliğin kalitesi bir peyzajcı veya işten anlayan birilerinin dikkatli bakması sonucu anlaşılmaktadır. Daha çok kum yerine taş tozunun kullanılması tercih edilmektedir.

Granit Küp Taş İşçiliğinin Önemi

Bu Granit küp taş ustalığı tecrübe ve özen isteyen bir iştir. Bu Granit sert bir malzeme olduğundan kaldırımlara, yollara yapılan taşlar doğal taştır. Her ne kadar standart ebatlar da kırılmak istenirse bu taş işi yapan usta var. Ancak granit doğal taşın kompresörlü bir makineyle kırıldığı yani kesim yapılamadığından farklı ebat ve ölçülerde olabilmektedir. Bu nedenle ustalık gerektiren bir iştir. Granit küp taş uygulaması rastgele taşların dizilmesiyle olabilecek bir iş değil. Doğal taşın uygulama yapacağı yere göre uygun granit küp taşın seçmesi, zeminin, uygulanacak motifin olması lazım.

İstanbul da Granit Taş İşçiliği İletişimi

İstanbul da granit küp taş ustası bu güzel şehrin cadde ve sokaklara döşenir. Ayrıca sanatıyla ve taş işçilikleri ile kendinden çok söz ettirmişlerdir. Granit küp taş ustalarına ulaşmak için ya projeleri takip edip ustaları izlemek ve bilgi almak yada bizlerin iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Granit küp taş ustaları bu denli aranmasının nedenleri yapılan işçiliklerinin önemi ve kendinden söz ettirmeleridir. Küp taş ustaları piyasa da aslında nadir bulunan ustalardır. Bu ustaları kaldırım taşı yada parke taşı ustaları ile karıştırmamak lazım. Çünkü bu ustalar tecrübeleri ile birlikte yetişir ve sanatını icra ederler. Oysa kilit parke ustaları yada mermer veya fayans ustaları da yapar. Belediyeler ve özel kuruluşlar yada bu işle ilgili peyzaj firmaları bu ustaların kıymetini daha iyi bilirler.

Sonuç olarak granit küp taş ustaları özel ustalardır ve iyi seçilmelidirler. Granit taş işçiliği İstanbul da ulaşabilirsiniz.

Günümüzde tecrübeli granit küptaş utalarına ulaşmak oldukça zordur. Bu ustalara ulaşmak için küptaş ustası iletişim bölümünden internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca granit küptaş döşeme ustaları sekmesinden de ulaşbilirsiniz. Yine küptaş utaları sosyal medya iletişim ve  youtube kuptaş utaları sekmemizden ulaşbilirsiniz. Yine Arnavut kaldırım ustaları ve bazalt taş ustaları sekmemizden de ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et