Bahçe Taş Döşeme

0 Comments
doğal taş bahçe döşeme

İnsanoğlu her ne kadar topraktan uzaklaşmaya çalışsa da yapısı gereği bir türlü bu durumdan vazgeçememektedir. Dolayısıyla bahçeli doğayla iç içe bir evde oturma ihtiyacına gereksinim duymaktadır. Bahçe taş döşeme konusunu ele almamızdaki sebep her ne kadar insan oğlu toprakla doğayla iç içe yaşamak istese de bahçede bazı düzenlemeler yapmak gerekmektedir.Kişinin ihtiyacına göre bahçe taş döşeme düzenlemesi farklılık gösterebilir. Bunu kaldırım taşı, otopark, çocuk oyun alanı, bisiklet yolu,araç giriş çıkışı için yol döşeme taşları,toprak kotunu ayarlamak için kaldırım kenar taşı şeklinde uygulama yapılabilir. Müşterilerimiz kilit taşı döşeme modelleri tercih etmiş olsa da, doğal olmaması parke taşı kalıba göre beton malzemeden doğal olmayan bir maddeden üretilmektedir. Yürüyüş yollarına veya havuz kenarlarına bahçe çakıl taşı döşemesi de bir ihtiyaçtır. Podima çakılı dediğimiz bahçe çakıl taşı çıplak ayakla üzerinde yürüyüş yapıldığında ayaklara masaj yaparak insanın stresini ve yorgunluğunu almaktadır. Bu ve bunun gibi ihtiyaçlar bahçe taş döşeme konusu içinde yer almaktadır.

Bahçe ve Yer Döşemesi Modelleri

Bahçe yer döşemeleri ile ilgili her geçen gün farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Genel de son yıllarda ev dekorasyonunun yanı sıra bahçe dekorasyonları da oldukça popüler olmaya başladı. Bu vesile ile bahçe yer döşemesi ve zemin taş döşemeleri için tasdoseme.com dan inceleyebilirsiniz.

Bahçe Taş Döşeme Malzemeleri

Bahçe taş döşeme dekorasyonu malzemeleri geniş bir bakış açısıyla karar verilmelidir. Eğer henüz nasıl bir bahçe istediğinize karar vermeniz gerekir. Granit küp taşı, bazalt taşı, doğal küp taş konusunda küp taş ustalarından detaylı bilgi alınmalıdır. Döşenen küp taş zemininin üzerinde son olarak kompaktör yardımı ile de sıkışıtırmalar ile kullanılabilir.

Yer Döşemesi Nasıl Yapılır?

Yer döşemelerinde genellikle küp taş döşemeleri kullanılmaktadır. Bu taş modelleri sağlam ve dayanıklılığı ile tercih edilen bir çalışmadır. Dolayısıyla uzun ömürlü olması ve suyu absorbe etmesi nedeniyle de tercih edilmektedir. Küp taş ve bazalt döşemeler de en çok tercih edilen döşemeler arasındadır. Bahçe zemin döşeme sırasında yeri döşemeden önce zeminin düz olmasına ve eyimine dikkat edilmelidir. Zemin yeterince düz değilse düzeltme yapmak lazım.

Eğer düz olmayan zemine eğimli döşeme yapılırsa sonrasında ciddi sorunlar yaşanabilir.

Bahçe Döşemesi Nasıl dır ?

Yaşadığımız yerin ve çevreni ne önemi her zaman önemlidir. Evinizin bahçesine en uygun taş döşemesi veya küp taş yer döşmemesi seçerken granit küp taş modellerimize göz atabilirsiniz. Bahçeler için döşeme taşları yaptırırken, küp taş döşeme modelleri kullanabilirsiniz. Tasarım yapacağınız bahçenizin alanı ve yapısı bu konuda size fikir verecektir.

Örneğin taş yer döşemesi isterseniz küp taş boyutlarına göre bahçenin en uygun yeri yada yol döşemesi seçillir. Tasarıma göre modellerimizden seçim yapabilirsiniz. Yollara ve kenarlara döşeme yapacağınız küp taş modelleri ile sağlam ve iyi bir ustalık ile döşeme işlemi tamamlanmaktadır.

Bahçe Yer Döşeme Taşı Nasıl Seçmek Gerekir?

Bahçe yer döşemesi seçerken bahçenizin alanı ve görünümü önemlidir. Döşeme yapılacak yere en uygun ve sağlam taşı seçerken alacağınız malzemenin yanında granit küp ustası da önem arzeder. İşçilik ne kadar sağlam olursa ömrü de bir o kadar uzun olacaktır. Bahçe taşı döşeme ustalarına ulaşın

Burada önemli olan bahçenizde düzenleme yapacağınız taş döşemenin nasıl olacağına karar vermek gerekir. Bahçe yer döşeme taşları birden fazla seçeneğe sahiptir. İstediğiniz renk seçeneği sınırlı olsa da doğal ve tarihi bir modelle sahip odluğu bilinir. Bunun için incelenerek doğru karar verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et