Niğde Granit Küp Taş

0 Comments
Niğde küp taş

Bölgede Niğde Granit Küp Taş Sağlamlık yapısı ve yıllarca bozulmayan dokusu sayesinde Peyzaj işlerinde doğal kırma granit olarak da tanımlanır. Sulu bıçak kesim olarak da bilinmektedir. Ayrıca zeminin sert peyzaj uygulamalarında önemlidir.

Niğde granit küp taş birim fiyatları sert peyzaj denince akla gelen ilk taş cinsi granit tir. Yollar parklar gibi çevre düzenlemelerinde gerek granit plak taş gerek granit küp taş granit bordür olarak kullanılan granit ülkemizde daha çok Bergama yöresinde çıkartılan bir doğal taştır. Uzun yıllar dayanımı ve dokusunu koruyan granit taş kimi zaman doğal kırma taş olarak kimi zaman ise bıçak kesimi doğal taş olarak sert zemin peyzaj projelerinde yerini almaktadır.

Niğde küp taş ustası
Niğde taş ustaları

 Firmamızda Niğde granit küp taş ustası olarak iş yapan tecrübeli ustalarımız bulunmaktadır. Fakat Niğde de granit küptaş işi yapan firmalar deyince ekibimiz ile birlikte hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Bölgede Granit Küp Taş Avantajları

Granit taşlar yol yapım ve çevre düzenleme sürecinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğada hazır bulunan sağlam magmanın kristalleşmesiyle oluşur. Granit küp taşlar doğal ve sağlam görünümü ona estetik bir çekicilik kazandırır. Bu nedenle özellikle görünüm ve sağlamlık açısından tercih edilir.  Küp taşlar bahçe ve yol düzenlemelerinde tercih sebebidir.   Ayrıca, döşeme malzemesi bahçenize doku ve renk katabilir ve döşeme taşları neredeyse ömür boyunca zorlu mevsimlere de tercih sebebidir.

Niğde Granit küp taş ocağı

Toprağın altından ya da yüzeyde bulunan granit taşlar taş ocaklarında istenilen boyutta kesimlerdir. Bu daha sonra kesilerek, ezilerek veya parçalanarak şekillendirilirler.

Bu kesimler sırasında daha çok 4*6, 6*8 ve 8*10 boyutlarında kesimlerdir. İstenilen projeye uygun sulu granit taş kesim işleminden sona kullanıma hazır hale getirililer.

Kompozit malzeme

Grant doğal taşlardan birde kompozit malzemeler üretilmektedir. Bu kompozit malzemeler tuğlalar veya prekast beton, kompozit malzemelerin altına girer. Yine Kompozit malzemeler, iki-üç malzeme ve su karışımı kullanılarak yapılır. Böylece kompozitin içeriği daha sonra doğaldır. Günümüzde, en güzel tasarımlarını eğlenceli hale getiren çok çeşitli döşeme malzemeleri mevcuttur. Bütün kaplama malzemesinin avantajları ve dezavantajları vardır. Tecbrübeli ustalarımızdan bilgi almak için iletişime geçiniz. Ayrıca granit küp taş döşeme ustalarına da ulaşabilirsiniz. Niğde granit küptaş ustalarına ulaşmak için arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et