Granit Küp Taşı

0 Comments
granit küptaş usta

Bergama Granit taşı

Bu Granit taşı ürünlerinin türlerine ve satın alınacak orana göre değişkenlik gösterebilmektedir. Daha çok granit ürün ve küptaş ustalığı için daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Çeşitli renlerde olup fiyatlarda sunulan granit taşı hakkında net bilgi sahibi olmak için ustalarla iletişime geçmeniz makuldür.

Granit Küp taş döşeme Şartnamesi

Granit Küp taş ic yapısında %30 – 60 oranlarında al kalı feldispat, ortalama olarak %35 oranında mika, %10-35 arasında koyu rekli minareler ve%10 – 40 oranları aralığında kuvars bulunduran farklı reklerde, asidik bileşim özeliğene sahip derinlik kayaclarıdan oluşturulur. Küp taşlar ,ceşitli reklerde ve abatlarda olablirler. Böylece aynı zamanda diğer taş türlerine göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Alınan işe ve proje kapsamında kulanılacak küp taşları , 8x10x11 cm santim oranlarıdır.

Granit Küp taş iş bu şartname projede çizime uygun döşenmesi için gereklidir.  0-5 kırma taş tozunun temini, serilmesi, gerekir. Böylece küp taşın döşenmesi, silindir veya kompaktör ile sıkıştırılma işlemi yapılmalıdır.

Yere Döşenen küp taşın derz aralarını kuru mil kum ile boşlukları kaplıyacak şekilde iyice doldurulması, bütün malzemelerin iş yerine ait taşıma araçları ile, yükleme ve boşaltmaları inşaat yerindenin yükleme ve yatay döşey taşıma ve boşaltmaları gerekir.  Kırma taş tozunun serilmesi, sıkıştılması, kuru mil, el süpürgesiyle marifetiyle derz araları dolana kadar süpürülmesi, her türlü işçilik, her türlü alet ve hırdavat giderleri ile, yüklenici karı ve genel giderler dahil olmak üzeredir.

Granit Küp taş Fiyatları

Özellikle Ankara Şereflikoçhisar bölgesinden aldığımız taşlar Türkiye ve yurt dışına küp taş sevkiyatı yapılır. Güncel fiyatları değişmekle birlikte piyasa araştırması yapılarak taş ocaklarından fiyat alınabilir. Türkiye’nin en iyi doğal küp taş ustaları olarak yolumuza devam etmekteyiz. Granit küp taş ihtiyacınız ve ustalık hizmetini siz değerli müşterilerimize  sunmaktayız.

Granit Küp taş pozu birim fiyatları, doğal olan kırma küp taş ebadı ve birim fiyatı ile kaç metrekare yer kaplar soruları gibi birçok sorunuzun çözümünü aşağıda belirtilen başlıklarda bulabilirsiniz. Genellikle Bergama küp taş fiyatlarını sizlere en iyi uygun şekilde veren ve uygulama faaliyetlerini sürdürürler.

 Madencilik firmaları gerek uygulama ve döşeme işlemlerinde, gerekte üst seviye üretim kalitesi olan firmalar kendi arasında sürekli bir yarış içindedir.

Ülkemizde Granit Üretimi

Önceden beri Uzun seneler boyunca dayanımını ve dokusunu korur. Böylece granit bazen doğal kırma taş olarak kullanılmakta bazen de bıçak kesimi şeklinde sert peyzaj çalışmalarında yerini almaktadır. Fakat Geçtiğimiz yüz yıllardır ülkemizde kendi ocaklarında üretim iyi seviyededir. Ve pazarlama yapan madencilik firmaları ülkemiz içerisinde gereklidir. Böylece belediye gerekse özel çalışmalar doğal taş temini konusunda birincil adres olma niteliğini ülkemiz kazanmıştır.

Bergama Granitinin  Dokusu

Özellikle Bergama graniti kendine has dokusu ve en kaliteli kırma ya da kesme tal pozu makineleri ile sizlere sunar. Karadeniz’deki birçok granit firması 2000 li yıllardan sonra   yurt dışına da granit ihracatı yapmaktadır.

Piyasadaki Granit Küp Taş Ebatları

Günümüzde  piyasaya sunulan küp taş pozu çok şekilde olur. Böylece büyük firmaların yatırım yaptığı yüksek teknolojili makineler sayesinde istenilen ebat ve şekildedir.

Daha çok kullanılan ebatlar şunlardır;

  • 4*6 küp taş,
  • 6*8 küp taş,
  • 8*10 küp taşı pozlarıdır.

Böylece yapılan çalışmalar sayesinde teknolojik cihazların bu taş kesimlerinde ebat ve kesimlerde asla bir bozulma ve renk sapması oluşmamaktadır.

Bergamada Bulunan  Küp taşı Ocakları

Bergama da Granit ocakları ülkemizde çokça yaygın kullanıma sahiptir. Bu Armutlu graniti, Armutlu yarımadasında çoktur. Daha çok kuzey ve de güney bölgelerinde bulunan granit türünün en kırmızısı olduğu bilinir. Bunun için taşa pembemsi bir görünüm vermektedir. Böylece Bunlar Mikaya benzer bir şekilde bulunan granit parçalar gibi kesilerek kaplamalık malzeme olarak mevcuttur.

Kazadağlarında Granit Çıkarılan Yerler

Ülkemizin doğal zenginlikleri arasında buluan Kazadağ Graniti Edremit’in 5 km yakınında çıkarılan fibollü granittir. Ayrıca Çanakkale’nin Ezine ilçesinde çıkarılan granit genellikle beyaz ve ya pembe olur. Böylece Kimi granit parçaları yeşil çıktığı için bu granitlere yeşil taş denilmektedir. Ayrıca Bursa’nın Uludağ ilçesinde çıkarılan bir diğer türü var. Bu ise granitin rengi çok koyu olduğundan bordür ve parke taşı olarak kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et