Traverten taşı hakkında neler biliyoruz ?

0 Comments

Bu taşların adlarına Traverten taşı denildiği zaman üzeri delikli taş aklımıza gelmektedir. Traverten taş ebatlarında küp taş ebatlarını bulmak mümkündür. Granit küp taşları projelerimizde azda olsa kullanılmaktadır yine bazen de Özel siparişler üzerine üretilen traverten küp taşları renk olarak krem renkli olmakla birlikte arasında sari tonlar da bulmak mümkün olmaktadır.

Traverten taşı hangi taşardır?

Genelde Traverten taşı denildiği zaman üzeri delikli taş aklımıza gelmektedir. Bu Traverten taş ebatlarında küp taş ebatlarını bulmak mümkündür. Yine Traverten Granit küp taşları projelerimizde azda olsa kullanılmaktadır Genelde bazen Özel siparişler üzerine üretilen traverten küp taş ları renk olarak krem renkli olmakla birlikte aralarında sarı tonlar da bulmak mümkündür

Ayrıca Granit küp taşı kırma, kesme, kalın ve ince perde olarak bir kaç şekil ve ölçülerde sert zemin uygulama projelerimizde kullanılmaktadır.

İnsan oğluna doğanın sunmuş olduğu doğal taşlar han, hamam, saray, kale, ev, cami, medrese, köprü şadırvan gibi benzer daha bir çok kullanım alanlarında bol miktarda kullanılmaktadır.

Şıklığı Estetiği beraberinde getiren doğal taşlar iç ve dış mekan kaplama ve döşeme taşı olarak daha çok kullanım alanına sahiptirler. Dış ve İç mekan uygulama ve kaplama taşı olarak kullanılan doğal taşlardan bir kaç tanesi Granit, Granit küp taşı, Kayrak, diyabaz, bej ve mermer olarak daha çok kullanım alanına hakim olmuşlardır. Bu granit taşlar farklı ebat ve ölçülerde iç mekan uygulama taşı olarak düşündüğümüzde zemin mutfak ve banyolarda kullanılmaktadır. Ve iç mekan uygulamalarında kullanmış olduğumuz granit ise plak ve plaka olandır

Bunlar Granit küp taşları olarak doğal küp taş uygulama projelerinin en başında gelen küp taşı çeşididir.

traverten taşı
traverten küp taşı

Bu taşları yani Granit küp taşı kırma, kesme, kalın ve ince perde olarak bir kaç şekil ve ölçülerde sert zemin uygulama projelerimizde kullanılmaktadır.

Trverten taşları kullanım alanları

İnsan yaşamını kolaylaştırmak için Doğanın insan oğluna sunmuş olduğu doğal taşlar  birçok uygulama alanı olan han, hamam, saray, kale, ev, cami, medrese, köprü şadırvan gibi kullanım alanlarında bol miktarda kullanılmaktadır.

Görüntü açısından da şık ve estetik  görünümünün yanında beraberinde getiren doğal taşlar iç ve dış mekan kaplama ve  döşeme taşı olarak daha çok kullanım alanına sahiptirler. İç mekan uygulama ve kaplama taşı olarak kullanılan doğal taşlardan bir kaç tanesi Granit ,Granit küp taşı, Kayrak, diyabaz, bej ve mermer olarak daha çok kullanım alanına hakim olmuşlardır.

Ayrıca granit taşlar farklı ebat ve ölçülerde iç mekan uygulama taşı olarak düşündüğümüzde zemin mutfak ve banyolarda kullanılmaktadır. İç mekan uygulamalarında kullanmış olduğumuz granit ise plak ve plaka olandır. Doğal taşların başında granit küp taşlar gelmektedir.  

Firmamız olarak Granit taşı ölçülerinin yanı sıra   Granit küp taşı, Granit plak taşı, Granit plaka taşı, Granit bordür taşı, Granit oluk taşı, Granit blok taşı, Granit parke taşı,  Küp Taşı – Küp taşı yer döşeme – Küp taşı Zemin Kaplama gibi alanlarda hizmet  vermektedir.

Bu taşlar Traverten Taşları özellikle gözenekli dokuları ile bilinen doğal taşlardandır. Cilalı, honlu, ham olarak gerek iç mekan gerekse dış mekan da kaplama ve taşı olarak kullanılır. Traverten patlatma, küp taşı, Traverten eksitme, Traverten denizli, Traverten taşlar, Traverten taşlar, Traverten taşlarını bünyesinde bulundurur ve gerek ürün temini gerekse anahtar teslim uygulamalı olarak ta hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et