İzmir Küp Taş Ustası

0 Comments
İzmir küptaş ustası

İzmir küp taş ustası denilince önce küp ocakları ve granit küp taşların geçmiş oluşumlarına bakmak lazımdır. Her taş ocağının belki bin yıllık bir geçmişi vardır.  Küp taş ve granit küp taş ile bazalt küp taş hizmeti sunanların tipik olarak yaygın oldukları görülmektedir. Ayrı bir taş türü sunarlar. Dünya çapında sürekli yeni malzemeler ve yeni taş ocakları arayışı, mimari için sürekli olarak özel yeni teklifler ve cazibe alanları ortaya çıkarıyorlar. Yenilikçi makinelerin kullanımı, taş ocaklarını ve küp taş ustalarının mesleğinin önemini hassas hale getirir.

İzmirli küp taş ustaları
İzmirli küp taş ustaları

İzmirli Küp Taş Ustası ile Medeniyetlere Yolculuk

İzmir Granit küp taş işçiliği; günümüzde hala kullanılmaktadır. Çok da önemli birkaç geleneksel taş ustalığından biridir. Granit taşlar ilk insanlar aletleri şekillendirebildiğinden ve ev içi konutları, önemli yapıları ve günlük eserleri nasıl inşa ettiklerinden beri var olmuştur.  En çarpıcı ve ilham verici ve efsanevi anıtlarımızdan bazıları antik taş işçiliğinin harika örneklerinden görebilmekteyiz. Bunların başında Giza Piramitleri ve Tac Mahal‘i düşünün bunların dışında Anadolu Medeniyetinin bulunduğu eşsiz ve birçok yapıda taşları görmekteyiz.

Fakat günümüze intikal eden granit küp taş işçiliği de iyi taş işleme becerisi kazanır. Böylece yüzyıllar boyunca devam eder. Bir gelenek olduğunu ve üretebileceğini kanıtlamaya yetiyor. Fakat Türkiye de granit küp taş ustalarının yetişmesinde muhtelif yerlerdedir. Ayrıca Granit taş ocaklarının bulunması sürekli tedarikini garantileyen yerlerin olması önemlidir. Bundan dolayı işçiliğinin de gündeme gelmesi söz konusu olmuştur. Bunun içindir ki İzmir küp taş ustası gündem olmuş. Ayrıca piyasaya işçilikleri ile ve tecrübeleriyle girmişlerdir. Hatta Sivaslı küp taş ustaları bazı köylerinden daha bir yoğun bir şekilde çıkmışlardır

Granit küp taşlar ve dolayısıyla küp taşlar doğal taş anlamında, dünyadaki en eski yapı malzemelerinden biridir.  Fakat İster iç tasarım ister dış mekan kullanımı için olsun, bu eşsiz doğal malzemeyi kullanmaktan yana birçok sebebi vardır.

İzmirli Granit Küp Taş Ustalarının Taşları

Türkiye de ki taş ocaklarında birçok çeşidi bulunmaktadır. Fakat Beyaz Granit blokların işlenmesi, kesildikleri yerde gerçekleşir. Böylece titiz bir şekilde granit küp taş ustalarının usta ellerle gerçekleştirdiği iştir. Ayrıca müşterilerin ilgisini çekebilecektir. Standart boyutlara göre kesilmiş herhangi bir ürünü tedarik edebilecek haldedirler. Bu granit küp taşlar usta İzmirli küp taş ustalarının ellerinden geçer. Yollara, meydanlara, caddelere, özel alanlara döşenir. Ayrıca tarihi yapıların bahçe ve yolların itina ile ustalıklarını adeta konuşturacak şekilde döşerler. İzmirli küptaş ustası telefonları ;

 Özellikte İzmirli küp taş ustaları ellerinden birçok yere bu taşlar döşenmiştir. Böylece geleneksel binlerce yıllık taş ustalığına da hizmet etmiş sayılır. Küp taş ustaları için iletişime geçiniz. Küp taş uygulamaları genellikle dayanıklıdır. Dünyada Küp Taş Uygulamaları estetik ve geleneksel dokuyu koruma amaçlı tercihtendir. Her bölge ve kültürde farklı tasarım yaklaşımları ve kullanım görsel olarak gözlemler. Günümüzde tecrübeli granit küptaş utalarına ulaşmak oldukça zordur. Bu ustalara ulaşmak için küptaş ustası iletişim bölümünden internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca granit küptaş döşeme ustaları sekmesinden de ulaşbilirsiniz. Yine küptaş utaları sosyal medya iletişim ve  youtube kuptaş utaları sekmemizden ulaşbilirsiniz. Yine Arnavut kaldırım ustaları ve bazalt taş ustaları sekmemizden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm küp taş ustalarına ulaşmak için bizleri arayabilirsiniz. Avrupa da küp taş uygulaması için de makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Telefon Et